У столиці собор архієреїв рукоположив нового єпископа


У неділю, 14 лютого, Предстоятель Української Православної Церкви очолив Божественну літургію у Трапезному храмі в ім‘я прпп. Антонія та Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Йому співслужили: митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар, архієпископи: Білогородський Миколай, Житомирський і Новоград-Волинський Гурій, Вишгородський Павел, Білоцерківський і Богуславський Митрофан, єпископи: Макарівський Іларій, Яготинський Серафим, Переяслав-Хмельницький Олександр, Васильківський Пантелеімон, а також духовенство монастиря.

За відправою сонм архієреїв висвятив у єпископа клірика Сімферопольської єпархії архімандрита Аліпія (Козолія).

Рішення про обрання отця Аліпія на Джанкойську кафедру було прийнято на засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви 9 вересня 2009 року, що відбувся у Свято-Успенській Почаївській Лаврі. Того ж дня в Успенському соборі Лаври відбулося наречення архімандрита Аліпія (Козолія) у єпископа Джанкойського і Роздольненського.

Майбутній архіпастир народився на Київщині у селі Калинівка у 1971 році. Духовну освіту отримав у Одеській духовній семінарії. У 1993 році прийняв чернечий постриг. Того ж року був висвячений у ієродиякона, а згодом і у священника. До архієрейської хіротонії отець Аліпій ніс послух настоятеля храму рівноапостольної Ніни у містечку Гаспра (АР Крим).

Згідно Уставу, цього року служба Стрітення Господнього була перенесена з понеділка, 15 лютого, на сьогоднішній день.

На Стрітення в храмах прийнято освячувати свічки. Наприкінці Літургії Блаженніший Владика звершив чин освячення свічок. Звичай святити свічки на свято Стрітення прийшов у Православну Церкву в ХVII столітті. Стрітенські свічки зберігаються весь рік і запалюються під час домашньої молитви.


НАЗАД