Секретар Предстоятеля УПЦ звершив Божественну літургію у найдревнішому храмі Броварського району

У неділю, 26 грудня, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира на запрошення новообраного голови Броварської районної ради Михайла Царенка секретар Предстоятеля УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький Олександр відправив Божественну літургію у храмі на честь Покрова Пресвятої Богородиці села Велика Димерка Київської області.

Владиці Олександру співслужили: єпископ Макарівський Іларій та місцеве духовенство.

На відправі також молились представники влади Броварського району.

Після богослужіння Високопреосвященніший Владика передав парафіянам благословення Предстоятеля Української Православної Церкви та звернувся до зі словами настанови.

Також з благословення Блаженнішого Владики архієпископ Олександр вручив церковні ордени та благословенні грамоти благодійникам району.

Зокрема, орденами святителя Феодосія Чернігівського були відзначені народний депутат України Ельбрус Тедеєв та голова Броварської районної ради Михайло Царенко.

Насамкінець владика Олександр привітав жителів села із наступаючими Різдвяними і Новорічними святами та роздав маленьким димерчанам солодкі подарунки.

ДО РЕЧІ. Храм Покрова Пресвятої Богородиці збудований у 1782 та освячений у 1785 роках і є найдрівнішим храмом у Броварському районі. Проте це була не перша димерська церква. Історики згадують церкву, яка стояла тут ще до 1564 р. і у якій велися книги до 1784 р. З 1680 р. село закріплене за Києво-Печерською Лаврою. З матеріалів перепису 1767 р. відомо, що «Димерка – монастирське село, тут розташований монастирський будинок, церква Покрови стара, при церкві – школа».

НАЗАД

Рейтинг@Mail.ru Украјнський православний інтернет