В день пам’яті апостола Андрія Первозванного Блаженніший Митрополит Володимир молився у Свято-Покровському Голосіївському монастирі столиці

У понеділок, 13 грудня, Православна Церква вшановує пам’ять святого апостола Андрія Первозванного.

В цей день, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України звершив Божественну літургію у храмі на честь ікони Божої Матері «Живоносне Джерело» Свято-Покровського Голосіївського чоловічого монастиря міста Києва.

Його Блаженству співслужили: єпископи Макарівський Іларій, Переяслав-Хмельницький Олександр, а також насельники обителі у священному сані.

По завершенні богослужіння Архіпастир поздоровив присутніх із Днем пам’яті апостола Андрія:

«Нехай за молитвами апостола Андрія Первозванного Господь допоможе нам завжди берегти віру Православну, віру апостольську, і не тільки берегти вустами, але й своїм життям свідчити про Христа Спасителя», - сказав Митрополит Володимир.

Після відправи Митрополит Володимир помолився за упокій душі особливо шанованої тут монахині Аліпії (Авдєєвої), котра подвизалася на місці майбутньої відродженої обителі.

ДО РЕЧІ. Голосіївська Пустинь заснована на землі, придбаній молдавським воєводою Петру Мовиле (згодом Митрополит Київський Петро Могила). У 1631 році тоді ще архімандрит Києво-Печерської лаври Петро Могила збудував у цьому монастирському володінні церкву на честь святого великомученика Іоанна Сочавського. У 1852 році пустинь названо Свято-Покровською, а її старовинний дерев’яний храм святого Іоанна Сочавського перейменовано на церкву Ікони Пресвятої Богородиці "Живоносне Джерело".

У 1926 році монастир було закрито. На початку 90-х років частину монастирських земель повернули церкві (зараз його територія майже дорівнює дореволюційній) і в 1993 році тут був відкритий скит Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, а 1996 року – з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви був відкритий самостійний Свято-Покровський чоловічий монастир.

НАЗАД

Рейтинг@Mail.ru Украјнський православний інтернет