КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ. Блаженніший Митрополит Володимир поставив ігуменю у монастир преподобної Анастасії Київської


25 січня Предстоятель Української Православної Церкви звершив Божественну літургію у храмі Різдва Пресвятої Богородиці у селі Ковалівка Васильківського району Київської області.

Блаженнішому владиці співслужили архієпископи: Вишгородський Павел, Білоцерківський і Богуславський Митрофан, Бориспільський Антоній, єпископи: Івано-Франківський і Коломийський Пантелеімон, Шапетівський і Славутський Володимир, Яготинський Серафім, Переяслав-Хмельницький Олександр (секретар Предстоятеля УПЦ) та Васильківський Пантелеімон.

На Малому вході Митрополит Володимир возвів у сан ігумені насельницю столичного Свято-Покровського монастиря монахиню Анастасію (Гуцол), вручивши їй наперсний хрест і ігуменський посох.

Також він нагородив народного депутата України Тетяну Засуху орденом святителя Димитрія Ростовського.

Рішення про відкриття нової обителі та призначення її настоятелькою монахиню Анастасію (Гуцол) (на момент призначення – інокиня Єлена). зафіксовано в журналі засідання Священного Синоду УПЦ №66 від 24 листопада 2009 року.

Після богослужіння Блаженніший Митрополит Володимир привітав усіх із зимовими святами, побажав миру та благодаті від Святого Духа, а на добру згадку про подію подарував громаді храму ікону преподобної Анастасії Київської.

На останок Предстоятель висловив щиру подяку ктиторам цього святого храму.

ДО РЕЧІ. Монастир на честь преподобної Анастасії Київської нині будується у тому ж селі Ковалівка. На сьогоднішній день завершується робота по зведенню храму в ім’я святої мучениці Тетяни та будуються дві господарські будівлі. Меценатами молодої обителі є родина Засух, яка власне й була ініціатором відкриття монастиря.НАЗАД