Предстоятель УПЦ очолив урочистості з нагоди прославлення у лику святих подвижниці благочестя інокині Анастасії (Романової)


У неділю, 24 січня, у Свято-Покровському жіночому монастирі міста Києва пройшли урочистості з нагоди прославленя у лику місцешанованих святих засновниці Свято-Покровського монастиря подвижниці благочестя інокині Анастасії (Романової).

Урочисте прославлення відбулося під час Божественної літургії, яку у Свято-Миколаївському храмі обителі очолив Блаженніший Митрополит Володимир.

Йому співслужили митрополити: Черновецький і Буковинський Онуфрій, Луцький і Волинський Нифонт, Донецький і Маріупольський Іларіон, архієпископи: Тернопільський і Кременецький Сергій, Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, Херсонський і Таврійський Іоанн, Білоцерківський і Богуславський Митрофан, Почаївський Володимир, Бориспільський Антоній, єпископи: Аліпій (Погребняк), Ніжинський і Прилуцький Іриней, Шепетовський і Славутський Володимир, Івано-Франківський і Коломийський Пантелеімон, Яготинський Серафим, Переяслав-Хмельницький Олександр, Васильківський Пантелеімон, а також духовенство обителі та міста Києва.

Рішенням Священного Синоду УПЦ (Журнал № 64 від 24 листопада 2009 року) інокиня Анастасія (Велика княгиня Олександра Петрівна Романова) (+13/26 квітня 1900 р.) була причислена до лику місцешанованих святих.

Наприкінці богослужіння Митрополит Володимир разом із співслужащим духовенством вклонився до чесних мощей щойно прославленої святої, після чого привітав присутніх із сьогоднішньою визначною подією прославлення у лику святих інокені Анастасії. Також Первосвятитель побажав вірянам, щоб кожний, хто звертатиметься до святої, отримав за її молитвами від Господа мир, радість, спасіння та життя вічне

Читать житие >>>НАЗАД