МАКСИМ СИДОРЕНКО:

«Віруючі застеляють дорогу Владиці хустинками та квітами, які потім зберігають як святиню»

Навчаючись у школі, я мав змогу бачити Владику тільки з екрану телевізора та чути про нього з розповідей від рідних і знайомих, котрі були прихожанами Лаври, де Блаженніший правив служби. Пізніше я і сам став регулярно відвідувати цей древній монастир, а особливо в ті дні, коли богослужіння очолював Предстоятель. Вже тоді в моєму серці почали відкладатися ті премудрі слова, якими Владика навчає віруючий народ.

Наприкінці свого навчання в університеті у моєму житті відбулась надзвичайна подія, про яку ще зовсім нещодавно не міг навіть і подумати ? я отримав благословення нести послух іподиякона Блаженнішого Владики. Через рік я вже був вихованцем Київських духовних шкіл, але, напевно, остаточно на прийняття цього рішення вплинув саме життєвий приклад та настанови нашого Архіпастиря.

За весь час мого іподияконства (а це вже більше семи років), доволі часто доводиться бути біля Блаженнішого — чи то за богослужінням, чи то під час його численних зустрічей із людьми. І завжди вражав той момент, як Владика з терпінням і ввічливістю вислуховував кожного, хто до нього звертався. А спілкуватися йому доводиться з різними людьми ? священнослужителями, вірянами, політиками, артистами, науковцями та багатьма іншими. І хто б не був співрозмовником Першосвятителя ? кожен отримує мудрі поради.

Мені особисто радісно спостерігати, з якою любов’ю та почуттями віруючий народ ставиться до свого пастиря, а особливо у тих місцях, куди Блаженніший приїздить нечасто, або взагалі вперше.

Буває так, що коли Владика направляється до храму, щоб очолити богослужіння, то люди застеляють йому дорогу хустинками та квітами, які потім зберігають як святиню, а після служби ще довго не відпускають свого Архіпастиря ? кожен намагається, якщо не взяти благословення, то хоча б доторкнутися до краю його риз.

І це тільки дещиця з того, що можна розповісти про нашого Владику. Насправді я вдячний Богу, що Він Своєю милістю дав мені можливість протягом вже багатьох років нести послух поруч із Митрополитом Володимиром і, спостерігаючи за його багатогранною особистістю, вчитися тим якостям та чеснотам, які Блаженніший втілює у своєму житті, служачи Богу, Україні та її народу.

НАЗАД

Рейтинг@Mail.ru Украјнський православний інтернет