Александр Драбинко (труды)

Вітальне слово на адресу Блаженнішого Митрополита Володимира. Різдво Христове 2008 р.



Ваше Блаженство, Блаженніший Владика,
Предстоятель нашої Української Православної Церкви, і серцю кожного тут присутнього рідний архіпастир і отець!



Благодать Святого Духа, яка більше двох тисяч років тому провозвістила світові про народження у Давидовому місті Спасителя Світу – Господа нашого Іісуса Христа, знову і знову збирає нас під склепіннями цього намоленого лаврського храму, який щороку в ці світочні дні перетворюється на Віфлеємську печеру. Ми підносимо Новонародженому разом з пастирями та волхвами дари своїх сердець – плоди нашої віри – ті справи, до яких нас спонукає проповідана Спасителем євагельнгельська любов до Бога та до свого ближнього. Знову ми чуємо і разом з ангелами повторюємо благовістя яке пролунало тієї світлоносної ночі: «Слава в вишніх Богу, і на землі мир, поміж людьми благовоління».

Три благі звістки прозвучали тої тихої ночі над віфлеємськими полями. Перша про Бога Отця на небі,котрий відкрив свою честь і славу, дарувавши свого Сина. Друга про Бога Сина на землі, котрий примирив Бога з людьми і світ з Богом. Третя – про Бога Духа Святого, який усвоюючи людям заслуги Христа і зодягаючи їх в Його праведність, зробив людей приємними у Христі перед Богом.

Народження Христа-Спасителя повернуло людству втрачений рай. Бог сходить на землю щоб кожен із нас зміг відтепер зійти на небеса. Бог стає людиною, щоб людина знову отримала можливість обожнення.

«Великою благочестя тайною» іменується Різдво нашого Спасителя, Його Боговтілення. З цією подією, яка відновила порушений людиною Божий замисел щодо людства, яка повернула хід історії так, як то було угодно Творцеві, ми Ваше Блаженство, Ваші чада, сердечно вітаємо Вас сьогодні радісним «Христос Рождається!»

В своєму особистому житті, Ви, Ваше Блаженство втілюєте євангельський принцип коли слово не розходиться із ділом. «По Ваших справах пізнають - Говорить Спаситель - що ви Мої учні». Ваше життя є Христоподражательним і це видно кожному із нас. «Віра від проповідника» – вчив апостол Павло, і дивлячись на справи до яких спонукає вас ваша віра, ми віримо Вам і віримо тому чого Ви навчаєте. Ми віримо в проповідане Вами євангеліє, оскільки Ви втілили його в своєму житті і до цього спонукаєте нас. Ми віримо словам вашої пастирської настанови, коли йдемо по нашому життєвому шляху, оскільки дороговказами на ньому є приклади вашого особистого життя.

В Різдвяні дні ми згадуємо про те, що Бог послав Сина Свого Єдинородного для порятунку людства. Вас же Господь нам дарував для порятунку наших душ, котрі Сам ввірив у ваші святительські руки і пастирську опіку.

Ваше всеохоплююче серце обіймає кожного, в ньому вистачає місця для кожного, за кожного воно радіє, але за кожного воно і болить і переживає. Підносимо подячні молитви Всемилостивому Богу, що дав нам такого ходатая перед своїм престолом. Ходатая і Предстоятеля якого Він, віримо чує, оскільки бачимо власними очима плоди його трудів і молитов. Той, хто не має дерзновіння перед Богом, кого Господь не укріплює і не допомагає, не зможе зробити і сотої долі того що звершуєте Ви. На вас звершуються слова святого Письма: «плоть немічна – дух же бодрий».

Очолювана Вами сьогодні Українська Православна Церква – це 44 єпархії і 64 архієреї; – це одинадцять з половиною тісяч парафій, на яких несуть свій послух близько десяти тисяч священнослужителів; – це 22 духовних навчальних заклади; – це 200 монастирів; – це тисячі загальноцерковних, єпархіальних та парафіяльних просвітницьких, освітніх і соціальних проектів; Українська Православна Церква – це багатомільйонна й багатонаціональна Церква України. Невтомно ви виконуєте апостольську місію відвідуючи свою паству в єпархіях нашої Церкви. Лише за минулий рік таких візитів було 37. Церква росте і укріплюється освячено нових 225 храмів. Урочисто було відзначено 450-річчя принесення на Волинь Чудотворної Почаївської ікони Божої Матері чий образ Ви особливо шануєте і Пресвята Богородиця вислуховує ваші молитви за увесь боголюбивий народ нашої країни. Відзначила наша Церква і 300-ліття з дня упокоєння великого сина української землі нашого Руського Златоуста Димитрія Ростовського. Україну Вашим старанням відвідала велика святиня – десниця Святителя Спиридона Триміфундського, що стало втіхою для багатьох у рік економічної скрути.

На Ваше запрошення Українську Православну Церкву відвідав новообраний Патріарх Московський і всієї Русі, який під час 10-денного візиту відвідав разом з Вами єпархії нашої Церкви де вклонився визначним святиням нашої землі.

Вашими зусиллями у 2009 році динамічно розвивалися стосунки Української Православної Церкви з усіма гілками державної влади. Незважаючи на політичну та економічну кризу, наявність розбіжностей між Церквою і державою щодо питань повернення церковного майна, викладання релігійних дисциплін у школах і вузах, шляхів відновлення єдності українського Православ’я, Українська Православна Церква вдячна державі за заходи зі зміцнення суспільної моралі та вирішення питань, з якими Церква зверталася до органів державної влади. Серед найбільш значущих:

- заборона грального бізнесу в Україні;
- встановлення дня пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира як державного свята – Дня Хрещення Київської Русі;
- передача Успенського собору Києво-Печерської Лаври в постійне користування Церкві;
- встановлення тарифів на газ для парафій на рівні тих, що діють для населення;
- рішення про передачу церковної землі з оренди в постійне користування релігійним громадам;
- рішення про відновлювальну вартість зелених насаджень на земельних ділянках під будівництво храмів та монастирів.

Визначні події очікують нас і в наступаючому році, який ознаменований Ювілеєм 75-річчя Вашого Блаженства.

Молимо Новонародженого Богомладенця Христа, щоб Він укріпив Ваші сили, і всі ми разом пройшовши шлях року, що простирається перед нами, зібравши врожай добрих своїх справ, вітали Вас в цьому ж святому храмі, а Ви стоячи перед Престолом Господнім, без сорому Господеві сказали вказуючи на нас : «ось я, і ось діти яких Ти мені дав».

Христос Рождається! 8 січня 2010 року,
Трапезний храм Києво-Печерскької Лаври

† Олександр,
єпископ Переяслав-Хмельницький,
вікарій Київської Митрополії,
секретар Предстоятеля УПЦ



НАЗАД